BIC Raiffeisenkasse Villgratental registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung Zws.Außervillgraten


Adı:
BIC:
Şehir:
Posta kodu:
Ülke:
Banka şubelerine yönelik arama da yapabilirsiniz


BIC / SWIFT:RZTIAT22386   Avusturya
Bankanın adı:Raiffeisenkasse Villgratental registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung Zws.Außervillgraten

Ülke:Avusturya

Cadde:Außervillgraten 136
Posta kodu:9931
Şehir:Außervillgraten
Eyalet:Tirol

Telefon:+43 (0)4843 5205
Faks:+43 (0)4843 52054

Şube:Evet

BIC Raiffeisenkasse Villgratental registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung Zws.Außervillgraten (Avusturya) (SWIFT kodunu)

Außervillgraten şehrindeki Raiffeisenkasse Villgratental registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung Zws.Außervillgraten için BIC numarası: RZTIAT22386. BIC kısaltması ‘İşletme Tanım Kodu’ (önceden ‘Banka Tanım Kodu’) anlamına gelir. Bu, ödeme işlemlerinde banka şubelerini tanımlamak için kullanılan uluslararası standart bir koddur. Kredi kuruluşları, aracı kurumlar ve dünya çapındaki benzer şirketler tarafından kullanılır ve ödeme işlemlerine doğrudan veya dolaylı olarak katılan her iş ortağını eşsiz şekilde tanımlar. Ödeme işlemlerinde BIC/SWIFT BIC kodları bir IBAN (=Uluslararası Banka Hesap Numarası) kombinasyonuyla kullanılır, BIC kodu bankayı tanımlar ve IBAN numarası burada tutulan ilgili hesabı tanımlar.

Bir IBAN numarası sırasıyla aşağıdaki bilgileri içerir:

  1. İki karakterli ülke kodu.
  2. İki haneli denetim sayısı. Bu, 02 ve 98 arasındadır. Bu denetim sayısını kullanıldığında tek bir yanlış karakter her zaman fark edilir, bireysel yeri değiştirilmiş rakamlar her zaman fark edilir ve birçok hatayla bile tanıma oranı halen çok yüksektir.
  3. Gerçek bankayı tanımlayan bir karakter satırı. Birçok ülkede bu değer sadece sayısaldır. Bu, BBAN (=Temel Banka Hesap Numarası) olarak da bilinir. Birçok ülkede bu değer banka kodu ve hesap numarasıdır.

938271469 numaralı fiktif hesap numarası ve 36386 banka kodu için sonuç AT99 3638 6938 2714 69 ile benzer bir IBAN numarasıdır. IBAN numarası okunabilirliğinin geliştirilmesi için genellikle her biri dört karakterden oluşan bloklara ayrılır. IBAN numarası 34 karaktere kadar uzun olabilir ama birçok ülkede daha kısadır.

Görebileceğiniz üzere bir IBAN numarası zaten ilgili bankayı eşsizce tanımlayan bir kod içerir. Örneğin, Raiffeisenkasse Villgratental registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung Zws.Außervillgraten için bu 36386 şeklindedir. Bu nedenle, bizim örneğimizde RZTIAT22386 olan BIC kodu Avrupa içinde gerçekleşen transferler için gerekmez. Bu durumda IBAN tek başına yeterlidir. Bir BIC veya SWIFT kodunun ek ayrıntıları sadece, işleme dahil olan bankalardan birinin merkezinin Avrupa dışında olduğu ve SWIFT sistemiyle çalıştığı transferler için gereklidir.

BIC bir ülke kodu da içerir. IBAN numarasının aksine bu, BIC kodunun başında değildir, bunun yerine 5 ve 6 konumlarındadır. Örneğin, RZTIAT22386 BIC kodu için bu AT şeklindedir. Birkaç örnekte farklı standartlar kullanıldığı için IBAN numarasındaki ülke kodu ilişkili BIC kodundaki ülke kodundan farklı olabilir.

Bir BIC kodu 8 veya 11 karakter uzunluğundadır ve kendi denetim sayısını içermez. IBAN numarasının aksine bir BIC kodu, uzunluğunun yanı sıra, sadece SWIFT tarafından düzenli olarak güncellenen BIC dizinine dahil olup olmadığı gözden geçirilerek kontrol edilebilir. Buna karşılık IBAN durumunda, bunun resmi olarak doğru olup olmadığını kontrol etmek için numaradaki denetim sayısını kullanarak bir matematik işlemini kullanmak mümkündür. Sadece resmi olarak doğru IBAN numaraları mevcut olabilir. Belli bir IBAN numarasının aslında mevcut olup olmadığı sorusu ancak ilgili banka tarafından yanıtlanabilir. Sahte veya artık mevcut olmayan IBAN numaraları denetim sayısı tarafından fark edilemez.

Raiffeisenkasse Villgratental registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung Zws.Außervillgraten merkezi Außervillgraten şehrindedir. Ayrıca, Außervillgraten şehri Avusturya ülkesindedir. Raiffeisenkasse Villgratental registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung Zws.Außervillgraten ile 04843/5205 numaralı telefondan iletişime geçilebilir.


Bilgilerin kesinliği garanti edemeyiz.

Veri tarihi: 12/2023